تبلیغات
اردوی جهادی
اردوی جهادی
همی نیكویی ماند و مردمی جوانمردی و خوبی و خرمی

گزارش اردوی جهادی

به لطف خداوند كریم، اردوی جهادی نوروز 89 نیز برگزار گردید و جهاد گران با توشه آخرتی و كوله‌باری از تجربه دوباره مشغول درس و بحث شدند، درباره جهادی 89 قابل ذكر است.
1- مقدّمات اردوی جهادی و شناسایی‌های از آذرماه شروع شده بود، امّا اردوی جهادی از سه‌شنبه 25/12/88 و شروع شد و جهادگران صبح روز شنبه 7/1/89 به تهران رسیدند.
2- همه دانش آموزان  و اولیاء محترم مجتمع آموزشی میزان در این امر خدا پسندانه شركت داشتند، جمع آوری كمك‌ از بعد از دهه فجر آغاز شد و تا بیستم اسفند ماه ادامه داشت، دانش‌آموزان و اولیای دبستان توانستند بالغ بر 000/000/75 ریال تقدیم اردوی جهادی نمایند و دانش آموزان و اولیای محترم راهنمایی توانستند با همتی بی‌ سابقه حدود 000/000/115 ریال جمع آوری نمایند و دبیرستانی‌ها نیز بالغ بر 000/000/245 ریال جمع آوری نمودند.
3- ساخت یك مدرسه (دخترانه در روستای استقلال در منطقه خسرج از توابع بخش شاوور- شهرستان شوش دانیال (ع) ) كه قرار است در دو شیفت برای مقطع راهنمایی و دبیرستان فعال شود تا دانش آموزانِ دختر این روستا و روستاهای مجاور در این مدرسه مشغول تحصیل شوند و همچنین ساخت 4 منزل و سر پناه برای ایتام و خانواده‌های بی بضاعت و محروم در دستور كار بود، كه قسمت اعظم كارها صورت پذیرفت و هم اكنون دوستان همدل در منطقه، به همراه كارگران و معماران مشغول تكمیل آنها هستند.
4- شایان ذكر است، تعداد معدودی حدود چهل نفر از دختران این روستا، در مكانی به نام مدرسه (كه به بیغوله‌ای بیشتر شبیه بود) تا به حال تحصیل می‌كردند كه امید است با وجود ساختمان جدید، تعدادی زیادی از دخترانِ واجد الشرایط روستا و روستاهای مجاور علاقه‌مند به ادامه تحصیل شوند.
5- با توجه به ضیق امكانات و كمبود منابع مالی جهادی، فقط 61 نفر از دانش آموزان دبیرستان توفیق جهاد پیدا كردند، تعداد دیگر نتوانستند در این امر عظیم شركت كنند، خصوصاً دانش آموزان دوم دبیرستان كه علاقه‌ای وافری به شركت عملی در جهاد داشتند.

6- فارغ التحصیلان دوره‌های 9 و10 و 11 هم، همانند سالهای تحصیل خود، به جهاد آمده بودند، آنها با تقبّل هزینه سفر و هزینه ساخت منزل برای محرومین، سه منزل و سرپناه (از منازل فوق‌الذكر) را برای ایتام و محرومین ساختند.7- حدود 200 بسته ارزاق و پوشاك به خانوداه‌های محروم و بی سرپرست در ایام نوروز توزیع شد.
8-  تعدادی از این بسته‌ها در شش شب در قالب توزیع ارزاق شبانه، توسط جهادگران، توزیع شد. وبقیه آنها توسط معتمدین محلّی به روستاهای دور دست فرستاده شد، تا طبق آمار و اطلاعات قبلی تقسیم گردد.

9- شایان ذكر است
 الف) در طول سال گذشته نیز 8 مورد كمك هزینه ازدواج، بیش از 6 مورد كمك هزینه درمان و عمل جرّاحی پرداخت شده است.
ب) دو مورد طرح اشتغالزایی از این برای خانواده ایتام انجام پذیرفته است.
ج) در اردوی جهادی تابستانی (در منطقه لردگان- از استان چهار محال و بختیاری) 5 منزل برای 5 خانوار یتیم ساخته شده است.

10- تكمیل مدرسه و منازل در حال انجام است و امید است در هفته معلم مدرسه افتتاح گردد.
11-  ساخت دو منزل دیگر و 5 چشمه دستشویی و حمام از ضروریات است كه منتظر دستان پر بركت خیرین و كمكهای بزرگوارانه شما هستیم.
ما عندكم یَنفََد و ما عندالله باق

ارسال در تاریخ چهارشنبه 8 اردیبهشت 1389 توسط kakadoo91
نمایش نظرات 1 تا 30
قالب وبلاگ